Automātiskās laistīšanas sistēmas zālienam

SIA Anvija automātiskās laistīšanas sistēmu uzstādīšanā vairāku gadu pieredze. Daļu komplektējošās daļas paši importējam no ražotājiem. Šādas sistēmas uzstādām privātmājām zāliena, košumkrūmu, puķu laistīšanai. Ierīkojam automātiskās laistīšanas sistēmas aprīkotas kopā ar mēslošanas sistēmu, kuras uzstāda siltumnīcās un lauksaimniecības platību laistīšanai.

Kas būtu jāzina pirms ierīko laistīšanas sistēmu.

Ūdens ņemšanas vieta un ņemšanas vietas ūdens padeves jauda. Ierīkojot mājas laistīšanas sistēmu jārēķinās ar ūdens patēriņu kas nepieciešams, lai sistēmu darbinātu. Vienas sprauslas ūdens patēriņš minūtē var būt no 1,2 līdz 115 litriem ūdens stundā. Un darbības rādius no 1,5 līdz 26 metriem. - apakšzemes komunikācijas, plānotās būves stādījumi, kas tiks veidoti un citas lietas kas varētu ietekmēt laistīšanas sistēmas darbību nākotnē. Laistīšanas sistēmu zemē rok līdz 35 cm dziļumam.

laistīšanas sprauslas darbībā

Projektēšana
Pirmais darbs laistīšanas sistēmas ir projekta izstrāde. Priekš projekta izstrādes ir nepieciešams teritorijas plānojums, vēlams topogrāfija. Plānā jānorāda iespējamā ūdens ņemšanas vieta, laistāmā teritorija un kulturaugi. Ar šo informāciju pietiek lai izstrādātu pietiekami precīzu projektu, kuru pirms ierīkošanas pārbauda dabā vai nav kādi šķēršļi, kuri traucētu. Pasūtītājam ir jāizdomā vai tiks laistīts tikai zāliens, vai arī būs nepieciešama košumkrūmu laistīšana, puķu dobju laistīšana. Tā pat ir iespējams ierīkot dārza hidrantu, kur var pievienot dārza šļūteni. Pēc šīs informācijas top projekts, ja ir nepieciešams informācija tiek ievākta papildus informācija.