Kamēr nav sākusies aktīvā sezona mēs piedāvājam iespēju noskaidrot bez maksas, cik izmaksās automātiskās laistīšanas sistēmas ierīkošana jūsu dārzā. Mums būtu nepieciešams uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. atsūtīt teritorijas topogrāfisko vai apzaļumošanas projekta plānu ar izmēriem un iespējamā ūdens avota ražību, pēc kuriem mēs sastādīsim orentējošās izmaksas laistīšanas sitēmai. Šī tāme radīs labu priekštatu par iespējamajām izmaksām. Ja šīs izmaksas būs pieņemamas un gribēsiet ierīkot laistīšanas sistēmu tad mēs veicam aprēķinus reālā vidē jau ņemot vēra klienta velmes un iespējas kā arī potenciālā ūdens avota reālo jaudu. Projektējot automātisko laistīšanas sitēmu galvenais limetējošais rādītājs ir ūdens avota jauda, jo ne visur ir iespējami neierobežoti ūdens krājumi. Lielākoties izvēlas ūdeni ņemt no dziļurbumiem, spicēm vai no dīķa. Spicēm un dziļurbumiem urbuma jauda ir bieži vien ierobežota.

  • Pēc ūdens avota jaudas izvēlās cik sektoros ir nepieciešams sadalit
  • Cik sprauslas vienlaicīgi var darbināt un cik jaudīgs nepieciešams sūknis sistēmas darbināšanai
  • Uz vienas līnijas vienlaicīgi drīgst darbināt līdzīgas ražības sprauslas.

Obligāti laistīšanas sistēma jāaprīko ar atbilstošu jaudas filtru, pretējā gadijumā laistīšanas sistēmai samazinās mūžs, jo ūdens satur abrazīvas daļiņas smilšu graudus, kas ietekmē laistīšanas sistēmas ilgmūžibu, laistīšanas kvalitāti.

Sūknis

Laistīšanas kvalitātē ļoti liela nozīme ir ūdens sūknim. Darbinot līniju ūdens sūknim jāspēj nodrošināt nemainīgu ražību un spiedienu visu laistīšanas ciklu un ne visi sūkņi ir labi piemēroti laistīšanas sistēmas darbināšanai.

Sprauslas 

Pamatā izmantojam diva veida sprauslas:

  • Statiskas sprauslas - darbojas ar mazu rādiusu no 1,2m - 5,4m. Smiidzināšanas lēķis 1- 360 grādi
  • Dinamiskās sprauslas - darbojas no 5- 29m radiusam sektora leņķis 15-360 grādi
  • Ekonomiskās sprauslas dinamiskās piemērotas, ja ir neliela ūdens avota atdeve.
Magnētiskie vārsti       

 

Magnētisko vārstu uzdevums ir ieslēgt un atslēgt laistšišanas sektoru. Magnētiskiem vāstiem jābūt atbilstoša izmēra, lai nodrošinātu līnijai pietiekamu ūdens caurplūdi.

Vadības panelis        

Vadības paneļa uzdevums ir nodrošināt automatisku un ciklisku laistīšanas sistēmas darbību. Vadības panelī tiek uzstādīts katra laistīšanas sektora darbības laiks, laistāmās dienas, darbības ilgums. Zālājam izvēlas laistīšanu katru otro dienu, bet puķu dobēm piemēram ir vajadzīga trīs reizes dienā. Tas vis ir iespējams uzstādīt. Vadības paneļus izvēlās pēc līniju skaita uzstādīšanas vietas iekstelpas vai āra. Iespējams pievienot nokrišņu mērītāju. Sarežģītākiem vadības paneļiem ir iespējams atsevišķi nodrošināt sūkņa ieslēgšanos un galvenā magnētiskā vārsta ieslēgšanos. Galvenais magnētiskais vārsts nodrošina lai atslēgtu ūdens padevi pēc laistšišanas cikla.

Nokrišņu sensors

Nokrišņu sensors nodrošina lai laistīšanas sistēma nedarbotos, ja nolijis iestādītais nokrišņu daudzums.

Ieziemošana

Pareizi uzstādīta laistīšanas sistēma ir viegli sagatavojama ziemai un droša pat visbargākajā ziemā.