dozators

Vienkāršakais mēslojuma dozators darbojas pēc inžektora principa. Ūdens caurplūdes rezultātā

tiek piesūkts konkrēts aprēķinātais barības šķīdums. Šis ir vienkāršākais un arī lētākais veids kā laistīšanu padarīt efektīvu katru reizi laistīšanu veicot ar konkrētas koncentrācijas darba šķidumu.

Meslojuma dozators inzektors

Šada vienkārša veida meslošanas sistēmas esam uzstādijuši vai arī iegādājušies komplektējošās daļas zemeņu audzētāji un adzinuši par vērtīgu papildinājumu kapilārai laistīšanas sitēmai.  Tāpat ideāls risinājums ir nelielām siltumnīcām.

 • Ātri un vienkārši uzstādāma
 • Minimālas izmaksas
 • Kulturaugs tiek nodrošināts ar barības šķidumu
 • Piemērots dažadām lauksaimniecības kultūrām pie kapilārās laistīšanas sistēmas
 • Mīnus nav ļoti precīza darba šķiduma koncentrācijas sagatavošanā, ietekmē caurplūdes spiediens un ātrums.

Meslojuma dozators

Kamēr nav sākusies aktīvā sezona mēs piedāvājam iespēju noskaidrot bez maksas, cik izmaksās automātiskās laistīšanas sistēmas ierīkošana jūsu dārzā. Mums būtu nepieciešams uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. atsūtīt teritorijas topogrāfisko vai apzaļumošanas projekta plānu ar izmēriem un iespējamā ūdens avota ražību, pēc kuriem mēs sastādīsim orentējošās izmaksas laistīšanas sitēmai. Šī tāme radīs labu priekštatu par iespējamajām izmaksām. Ja šīs izmaksas būs pieņemamas un gribēsiet ierīkot laistīšanas sistēmu tad mēs veicam aprēķinus reālā vidē jau ņemot vēra klienta velmes un iespējas kā arī potenciālā ūdens avota reālo jaudu. Projektējot automātisko laistīšanas sitēmu galvenais limetējošais rādītājs ir ūdens avota jauda, jo ne visur ir iespējami neierobežoti ūdens krājumi. Lielākoties izvēlas ūdeni ņemt no dziļurbumiem, spicēm vai no dīķa. Spicēm un dziļurbumiem urbuma jauda ir bieži vien ierobežota.

 • Pēc ūdens avota jaudas izvēlās cik sektoros ir nepieciešams sadalit
 • Cik sprauslas vienlaicīgi var darbināt un cik jaudīgs nepieciešams sūknis sistēmas darbināšanai
 • Uz vienas līnijas vienlaicīgi drīgst darbināt līdzīgas ražības sprauslas.

Obligāti laistīšanas sistēma jāaprīko ar atbilstošu jaudas filtru, pretējā gadijumā laistīšanas sistēmai samazinās mūžs, jo ūdens satur abrazīvas daļiņas smilšu graudus, kas ietekmē laistīšanas sistēmas ilgmūžibu, laistīšanas kvalitāti.

Sūknis

Laistīšanas kvalitātē ļoti liela nozīme ir ūdens sūknim. Darbinot līniju ūdens sūknim jāspēj nodrošināt nemainīgu ražību un spiedienu visu laistīšanas ciklu un ne visi sūkņi ir labi piemēroti laistīšanas sistēmas darbināšanai.

Sprauslas 

Pamatā izmantojam diva veida sprauslas:

 • Statiskas sprauslas - darbojas ar mazu rādiusu no 1,2m - 5,4m. Smiidzināšanas lēķis 1- 360 grādi
 • Dinamiskās sprauslas - darbojas no 5- 29m radiusam sektora leņķis 15-360 grādi
 • Ekonomiskās sprauslas dinamiskās piemērotas, ja ir neliela ūdens avota atdeve.
Magnētiskie vārsti       

 

Magnētisko vārstu uzdevums ir ieslēgt un atslēgt laistšišanas sektoru. Magnētiskiem vāstiem jābūt atbilstoša izmēra, lai nodrošinātu līnijai pietiekamu ūdens caurplūdi.

Vadības panelis        

Vadības paneļa uzdevums ir nodrošināt automatisku un ciklisku laistīšanas sistēmas darbību. Vadības panelī tiek uzstādīts katra laistīšanas sektora darbības laiks, laistāmās dienas, darbības ilgums. Zālājam izvēlas laistīšanu katru otro dienu, bet puķu dobēm piemēram ir vajadzīga trīs reizes dienā. Tas vis ir iespējams uzstādīt. Vadības paneļus izvēlās pēc līniju skaita uzstādīšanas vietas iekstelpas vai āra. Iespējams pievienot nokrišņu mērītāju. Sarežģītākiem vadības paneļiem ir iespējams atsevišķi nodrošināt sūkņa ieslēgšanos un galvenā magnētiskā vārsta ieslēgšanos. Galvenais magnētiskais vārsts nodrošina lai atslēgtu ūdens padevi pēc laistšišanas cikla.

Nokrišņu sensors

Nokrišņu sensors nodrošina lai laistīšanas sistēma nedarbotos, ja nolijis iestādītais nokrišņu daudzums.

Ieziemošana

Pareizi uzstādīta laistīšanas sistēma ir viegli sagatavojama ziemai un droša pat visbargākajā ziemā.

Visi mēs zinām, ka laistīšanai ir liela nozīme, bet laistīšanai ir arī savas negatīvās puses. Ne visiem augi pietiekami labi panes laistīšanu uz lapām, ziediem, kas savukārt sekmē dažādu slimību attīstību. Populārākās slimības, ko veicina nepiemērota laistīšanas tehnoloģija savienojumā ar neefektīvu siltumnīcas vēdināšanu ir dažāda veida puves, miltrasas. Tāpat ietekmē preču produkcijas kvalitāti rezultātā arī peļņu. Palielinās izmaksas uz pesticīdu lietošanu, samazinās mēslojuma efektīva izmantošana. Tāpēc ir svarīgi precīza laistīšanas tehnoloģija. Laistīšanas kvalitāte ietekmē:

 • Cik efektīvi tiks izmantots mēslojums
 •  Auga ieņēmību pret slimībām
 • Auga stresa izturību
 • Auga attīstīšanās ātrumu
 • Audzētāja peļnu

Lai ierīkotu laistīšanas sistēmu siltumnīcās jārēķinās ar izmaksām, kuras vienkāršākai sistēmai atmaksājas jau tekošajā gadā. Laistīšanas sistēmu ir iespējams uzstādīt pašiem sarežģitākas sistēmas būtu gan nepieciešams speciālista palīdzība vismaz projekta izstrādē kur varat izmantot Mūsu pakalpojumus.  Pie mums tāpat ir iespējams iegādāties visu nepieciešamo aprīkojumu laistīšanas ierīkošanai. Ko mēs ar laistīšanu varam atrisināt:

 • Veikt precizī laistīšanu kulturaugam samazinot kopējo ūdens patēriņu
 • Ir iespējams pievienot laistāmam ūdenim klāt barības vielas
 • Ar vadības bloka palīdzību laistīšanas sistēmu ir iespējams automatizēt laistīšanu
 • Samazināt darba spēka izmaksas uz laistīšanu
 • Palielināt audzēšanas efetivitāti un ātrumu
 • Uzlabojas preču produkcijas kvalitāte
 • Samazinās barošanās traucējumi, ko ietekmē sausums vai pārlieku mitrums

Kādas ir iespējas ar laistīšanu

Mums ir iespējams nodrošināt katra kulturauga laistīšanu podu puķēm it ipaši tas svarīgi ir nokaranajām puķēm, kuras karstākā laikā ļoti ātri izžūst. Tāpat atas svarīgu ir gurķu un tomātu audzētājiem, kad barības šķidums nonāk tieši pie kulturauga.

Atseviškiem kulturaugiem ir nepieciešama rasināšana, kuru veic kopā ar virspusējo laistīšanu. Rasinātāji atšķiras pēc darbībās rādiusa ūdens patēriņa un piliena izmēra. Tāpat šos ir iespējams aprīkot ar pretvārstiem lai beidzot laistīšanu nepil no rasinātajiem uz apakšā esošiem kultūraugiem.

Automātiskās laistīšanas sistēmas zālienam

SIA Anvija automātiskās laistīšanas sistēmu uzstādīšanā vairāku gadu pieredze. Daļu komplektējošās daļas paši importējam no ražotājiem. Šādas sistēmas uzstādām privātmājām zāliena, košumkrūmu, puķu laistīšanai. Ierīkojam automātiskās laistīšanas sistēmas aprīkotas kopā ar mēslošanas sistēmu, kuras uzstāda siltumnīcās un lauksaimniecības platību laistīšanai.

Kas būtu jāzina pirms ierīko laistīšanas sistēmu.

Ūdens ņemšanas vieta un ņemšanas vietas ūdens padeves jauda. Ierīkojot mājas laistīšanas sistēmu jārēķinās ar ūdens patēriņu kas nepieciešams, lai sistēmu darbinātu. Vienas sprauslas ūdens patēriņš minūtē var būt no 1,2 līdz 115 litriem ūdens stundā. Un darbības rādius no 1,5 līdz 26 metriem. - apakšzemes komunikācijas, plānotās būves stādījumi, kas tiks veidoti un citas lietas kas varētu ietekmēt laistīšanas sistēmas darbību nākotnē. Laistīšanas sistēmu zemē rok līdz 35 cm dziļumam.

laistīšanas sprauslas darbībā

Projektēšana
Pirmais darbs laistīšanas sistēmas ir projekta izstrāde. Priekš projekta izstrādes ir nepieciešams teritorijas plānojums, vēlams topogrāfija. Plānā jānorāda iespējamā ūdens ņemšanas vieta, laistāmā teritorija un kulturaugi. Ar šo informāciju pietiek lai izstrādātu pietiekami precīzu projektu, kuru pirms ierīkošanas pārbauda dabā vai nav kādi šķēršļi, kuri traucētu. Pasūtītājam ir jāizdomā vai tiks laistīts tikai zāliens, vai arī būs nepieciešama košumkrūmu laistīšana, puķu dobju laistīšana. Tā pat ir iespējams ierīkot dārza hidrantu, kur var pievienot dārza šļūteni. Pēc šīs informācijas top projekts, ja ir nepieciešams informācija tiek ievākta papildus informācija.

Mūsu piedāvājums lauksaimniecības kultūrām.
 • Kapīlāro laistīšanas sistēmu projektēšana,
 • montāža,
 • tīrdzniecība,
 • Serviss un apkalpošana (sagatavošana ziemai).

Ūdens sūknēšanai izmantojam gan elektriskos, gad ar iekšdedzes dzinējiem darbināmus ūdens sīkņus ar ražību līdz 1000 kubikmetriem stundā.

Izbūvējam maģistrāles lai nodrošinātu uz lauka esošo kapilāro cauruļu apgādi ar nepieciešamu ūdens daudzumu.

Kāpīlāras laistīšanas sistēmas var tikt aprīkotas ar barības šķīduma dozētājiem.

Neatņemama sastāvdaļa ir piemērots filtrs ar atbilstošu jaudu un efektivitāti ūdens atrīšanai.

Atkarībā no klienta vēlmēm sistēma var būt manuāli darbināma, vai pilnībā automatizēta.